ГУМОРИСТИЧНЕ НАМИСТО
Щиро вітаємо Дарину Симончук, яка здобула почесне друге місце в номінації "Декламація" у конкурсі читців - декламаторів "Гумористичне намисто",присвяченому пам'яті українського письменника-гумориста Леоніда Куліша-Зіньківа
Щиро вітаємо Дарину Симончук, яка здобула почесне друге місце в номінації "Декламація" у конкурсі читців - декламаторів "Гумористичне намисто",присвяченому пам'яті українського письменника-гумориста Леоніда Куліша-Зіньківа
Сила книги безмежна .Ми не можемо уявити своє життя без книги.Вона найкращий порадник і для школяра, і для зрілої людини . Скільки книг треба прочитати, щоб бути освіченим, мудрим, щоб пізнати світ? Цього ніхто не знає.Читати потрібно все життя!
"Сила книги"- так звучала назва бібліотечного уроку для другокласників.Завідувачка бібліотеки ознайомила дітей з історією виникнення паперу, наголосила на важливості книг у житті людей та розповіла про бережливе ставлення до книг. Учні знайомились з навчальними, художніми та енциклопедичними виданнями, а також зіграли гру "Про що твоя книга?".
2 квітня у нашій бібліотеці для четвертокласників відбулася літературна мозаїка "На крилах казок Г.Х.Андерсена", присвячена Дню дитячої книги. Діти ознайомились з життям і творчістю великого казкаря Андерсена , відповідали на запитання вікторини, переглянули уривки з його відомих казок, читали казку "Нове вбрання короля".
В Україні з 17 по 23 березня проходить Національний тиждень читання поезії на тему "Пісня тисячі голосів". Ми маємо дуже різні голоси: голоси цивільних,що проживають війну у своїх містах і селах, голоси військових, які боронять нашу землю, вимушених переселенців, дітей, волонтерів.Але всі вони разом творять спільний голос - голос сучасної української поезії.
Сьогодні в нашій бібліотеці пройшли поетичні читання "Ритми пам'яті", знайомство з поезією та біографією тих українських митців, поетів, які загинули від рук рашистів.Утім, їхній творчий доробок росіянам не знищити, а кожен твір загиблого поета став
документальним свідченням про війну.
1 березня – Міжнародний день котів. Коти знаходяться поруч з нами від самого дитинства — майже у всіх є дитячі спогади про веселі ігри з кумедними пухнастими кошенятами. Отож і в нашій книгозбірні один березневий день Тижня мав назву «Просто Мяу день». Цього дня користувачі ознайомились з літературою тематичної викладки «Книжкове котознавство», на якій були представлені книги як галузевого так і художнього характеру. Цікавою і пізнавальною була презентація «10 цікавих фактів про котів», після якої діти повинні були пройти онлайн тести і показати свої знання від отриманої інформації. Але це ще не все! Любителі котів зіграли роль котиків танцюючи і співаючи «Котобенд», використавши навіть музичні інструменти. І на кінець – звичайно читання! Читали казку «Котик і півник» у віршованій формі.
В рамках Тижня дитячого читання в бібліотеці пройшли бібліотечні розваги «Читаємо -відпочиваємо». Спочатку відбулися голосні читання, але в незвичній формі. Діти читали вголос книги і , на вказівку «Стоп», вони промовляли по черзі останнє прочитане слово. В результаті виходило кумедне речення гумористичного змісту. Після читань всіх присутніх чекала вікторина «З якої це казки?» та спортивна руханка з книжками «Мої казки».
Вікенд у бібліотеці «Читаємо. Спілкуємось. Відпочиваємо.» об’єднав усіх, хто любить читання, корисний та цікавий відпочинок та спілкування з однолітками. Діти малювали, розгадували загадки – хитринки, сканворди, виконували завдання – міркування, читали вголос ланцюжком . Особливо сподобалась всім позитивна танцювальна руханка з книжками «Мої казки».
Всеукраїнський тиждень дитячого читання – це щорічна подія, яка має на меті популяризувати читання серед дітей та молоді. Він традиційно проводиться в Україні навесні,
«У цьому відео ми поринемо у життя та творчість незламного Тараса Шевченка – поета, художника, борця за свободу. Від його дитинства, сповненого труднощів, до вершин слави, ми простежимо шлях цієї видатної особистості. Ви дізнаєтеся про його поезію, що пробуджувала національну свідомість, про його картини, що відображали красу України, та про його незламний дух, який надихає покоління. Відчуйте силу його слова та велич його таланту, які зробили Шевченка символом української нації.»
ТРИ роки війни – великої, важкої, визвольної… Війни, яка торкнулася кожного…Три роки сповнених страждань, страшних випробувань, втрат, розпачу, розлук… Три роки мужності, незламності, героїчного спротиву….Ця дата нагадує нам про ціну, яку Україна платить за свою свободу. Ми вшановуємо пам’ять загиблих героїв, висловлюємо безмежну вдячність Збройним Силам України, волонтерам, медикам і всім, хто бореться на фронті, в тилу і за кордоном.
Для учнівської молоді в бібліотеці проведено годину мужності "Я вірю в Перемогу!".
20
лютого минає 120 років від Дня народження
Уласа Самчука.
Улас Самчук – одна з
найяскравіших постатей українства,
письменник, публіцист, журналіст,
громадський, політичний діяч ,член уряду
УНР у вигнанні, засновник і редактор
рівненської газети «Волинь». Входив до
складу Організації українських
націоналістів. Він втілив в собі найкращі
риси української ментальності – ліризм,
поетичність, вразливість серця.
Проміння яскраве, проміння прекрасне
У Всесвіт лилося, немов в океан.
Ніколи не згасне, ніколи не згасне
У небі Вкраїни сузір’я Майдан!
Від нього запалюймо пам’яті свічі!
Хай діти й онуки продовжать цей шлях,
Бо Сотня Небесна нам дивиться в вічі.
Бо кров’ю Героїв умилась земля.
20 лютого - День Героїв Небесної Сотні
"Читаємо вголос разом! 📖✨ Святкуємо Всесвітній день читання вголос – адже кожне слово має силу!
30 січня 2025 року виповнюється 95 років від дня народження Всеволода Нестайка - українського письменника і класика дитячої літератури. Всі книги Всеволода Нестайка вирізняються яскравими персонажами, захоплюючими пригодами, авторським гумором, а також повчальними історіями, які виховують в дітях позитивні якості.
В бібліотеці діє викладка літератури «Книжок дитячих чародій», яка привертає увагу користувачів до книг улюбленого дитячого автора та нагадує про його значну ювілейну подію .
До Дня Соборності України в бібліотеці пройшла гра - квест "В єдності наша сила". Учасники розшифровували слово "соборність", знаходили відповідність між прізвищем та діяльністю великих українців, пояснювали лексичне значення слів, називали назви українських пісень та підтверджували свої знання про рідний край.
Кожен учасник отримав символічні долоньки, з яких утворився ланцюжок єднання.
В рамках Місячника шкільних бібліотек у
Всесвітній день тварин в бібліотеці для п'ятикласників відбувся літературний
віраж "Загадковий світ тварин". Учні взяли участь у вікторині, конкурсі
" Абетка тварин", розгадували цікаві загадки. Завідувачка бібліотеки
провела огляд літератури тематичної викладки "Тварини - герої
книг".Діти зачитували цікаві факти про тварин та переглянули презентацію
книги М.Морозенко " Найвірніші". В кінці зустрічі всі присутні розповіли про своїх домашніх улюбленців,
якими вони пишаються і люблять.
В рамках Місячника шкільних бібліотек у книгозбірню завітали маленькі читачі на казковий килим "Вчимося бути добрими". Діти дізналися, що таке "булінг", а читаючи казки, переконалися, що булінгу піддавалися навіть казкові герої : мачуха з "Попелюшки", вовк з "Червоної шапочки" та триголовий змій з казки " Про змія триголового". Кожен з цих героїв мав виконати завдання: мачуха читала скоромовку, змій танцював, вовк складав книги в алфавітному порядку.Учні були активні та задоволені.
Такий захід допомогає зрозуміти важливість цієї теми, прищеплювати любов до читання, сприяє зростанню творчої активності учасників.